Bezpieczny transport paliw – własna nowoczesna flota

Bezpieczny transport paliw – własna nowoczesna flota

Żadna gałąź gospodarki nie może się w dzisiejszych czasach obejść bez transportu, a co za tym idzie – paliwa. Wyjątkowo duże zużycie tej substancji możemy zaobserwować niemal wszędzie, od małych samochodów rodzinnych przez auta dostawcze aż po samoloty. Sprawnie funkcjonowanie wielu firm i zakładów pracy nie byłoby możliwe bez stałego dostępu do paliwa, niezbędnego do pracy nie tylko pojazdów, ale także wielu urządzeń mechanicznych. Dbałość o bezpieczny transport paliw w wyznaczone miejsce docelowe, powinno stać się priorytetem każdej firmy, która się w tym specjalizuje.

Potrzeba zabezpieczenia

Do transportu paliw nie wystarczy zwykła cysterna, stosowana np. przy przewożeniu wody. Paliwa mają bardzo specyficzne cechy chemiczne, które mogą doprowadzić do korozji materiału, z którego zbudowany jest zbiornik, a efekty tego mogą być tragiczne w skutkach. Paliwa są wysoce łatwopalne, więc jakiekolwiek niekontrolowanie wydostanie się ze zbiornika, może skończyć się zapłonem, jednak wykorzystanie odpowiednio nowoczesnej technologii do ich transportu, możemy być pewni, że taka sytuacja nigdy nie będzie mieć miejsca. Nie można również zapominać, że są to substancje wysoce przetworzone, dlatego, jeśli dostaną się do gleby, mogą nawet skazić wody gruntowe. Własna nowoczesna flota pojazdów przystosowanych do bezpiecznego transportu paliwa jest priorytetem, który powinny respektować wszystkie firmy z tej branży.

 Korzyści

 Specjalnie skonstruowane zbiorniki do przewożenia paliw, wykonane są z polietylenu, każdy z nich jest dwupłaszczowy, co zapewnia dodatkową ochronę paliw, zarówno przed niechcianym ich wydostaniem się, jak i dostaniem się do wewnątrz niepożądanych substancji, mogących skazić lub zabrudzić paliwo. Tego typu konstrukcja zapewnia nie tylko bezpieczeństwo środowiska, ale także samego ładunku, który nie zostanie zanieczyszczony ewentualną korozją wewnątrz zbiornika. Jest to bardzo ważny element budowy każdego z nich, szczególnie przy dostarczaniu paliwa dla stacji benzynowych lub większych zakładów pracy, które wysoką jakość stawiają na pierwszym miejscu. Pojemność każdego z tych zbiorników waha się od 1500 do nawet 10000 litrów, dzięki czemu każde zamówienie może być szybko zrealizowane. Własna nowoczesna flota pojazdów działająca w firmie transportującej paliwa nie wynika jedynie z wygody, ale potrzeby zabezpieczenia w odpowiedni sposób paliwa. Warto wspomnieć, że każdy tego typu zbiornik podlega stałemu nadzorowi Urzędu Dozoru Technicznego, co daje każdemu klientowi gwarancje niezawodności.

W sprawie bezpiecznego transportu paliw – prosimy o kontakt z działem handlowym.