Hurtownia paliw – jak wybrać dobrego dostawcę?

Hurtownia paliw – jak wybrać dobrego dostawcę?

Dostępne na stacjach benzynowych paliwa pochodzą z rozmaitych hurtowni, które różnią się od siebie zarówno ofertą, jak i cenami, jakością oferowanych produktów oraz dostępnością usług dodatkowych. Co warto wziąć pod uwagę szukając dobrej hurtowni paliw?

Pierwsza kluczowa kwestia to stosunek ceny do jakości. Benzyna może pochodzić z różnych źródeł, z czego każde z nich oferuje nieco inną jakość produktu. Nigdy nie należy decydować się na zakup takiej, co do której nie mamy gwarancji najwyższej jakości. Szukając hurtowni paliwa należy upewnić się, że dostępne tam produkty przechodzącą rygorystyczną kontrolę i spełniają wszelkiego rodzaju normy – zarówno krajowe, jak i unijne. Potwierdzeniem przejścia przez szereg testów powinny być odpowiednie atesty. Najlepsze rozwiązanie to paliwa pochodzące z dużych, sprawdzonych rafinerii cieszących się pozytywną opinią w branży. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze należy zapoznać się z dokumentami stanowiącymi potwierdzenie najwyższej jakości oferowanych olejów napędowych.

Równie ważna kwestia to jakość oferowanych usług. Warto sprawdzić, co oferuje dana hurtownia i jakie jest jej podejście do klienta. Niektóre hurtownie obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób prywatnych szukających taniego, a jednocześnie sprawdzonego paliwa. Należy także dowiedzieć się, czy hurtownia oferuje dostawę zakupionego paliwa czy niezbędne będzie zorganizowanie transportu na własną rękę. Niektóre z nich oferują innowacyjne rozwiązania takie, jak system tankowania na chip – karta notuje każdą taką czynność, a stacje są dodatkowo monitorowane przy pomocy kamer, zapis z których pozostaje do wglądu klienta.

Alternatywnym rozwiązaniem dla korzystania z usług hurtowni jest nawiązanie umowy z daną siecią stacji. Ceny, owszem, będą nieco wyższe, lecz jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów korzystających z kart paliwowych, którzy chcą móc w dowolnym momencie zatankować samochód.