Gdzie kupować olej opałowy?
Olej opałowy to wyjątkowy surowiec, dzięki któremu możliwe jest najwyższej jakości ogrzewanie, które pozwala cieszyć się wysoką wydajnością i stosunkowo łatwą obsługą instalacji. Inwestycja w tego rodzaju rozwiązanie to bez wątpienia dobry pomysł, gdyż zapewnia on maksymalny komfort, umożliwia także pełną automatyzację procesów związanych z obsługą pieców.
Doskonale dobrany do potrzeb olej opałowy pozwala zadbać o środowisko i zapewnić bezpieczeństwo – nie stanowi zagrożenia związanego z wybuchem. Podstawowym jednak elementem uzyskania wszystkich tych korzyści jest zaopatrzenie się w najwyższej jakości olej opałowy, który stanowił będzie najpewniejsze rozwiązanie. Warto mieć na uwadze, że wysoka cena nie zawsze jest adekwatna do jakości, dlatego szukając wiarygodnych i sprawdzonych dostawców nie należy kierować się jedynie ceną, a parametrami oleju opałowego. Średnie, najbardziej optymalne parametry w przypadku lekkiego oleju opałowego wynoszą:
gęstość w temp. 15° C – około 0,82 – 0,83g/cm3,
temperatura zapłonu – 55-60° C,
zawartość wody – 55 mg/kg,
zawartość siarki – 0,07% m/m,
wartość opałowa – 42,8 MJ/kg.
Rozbudowana sieć renomowanych dystrybutorów pozwala w sposób prosty dokonać zamówienia niezbędnych ilości oleju opałowego – wystarczy telefon. Ważnym elementem jest również to, że dostawa trwa najczęściej do 24 godzin – w zależności od firmy może być ona nieznacznie inna.
Koszty związane z ogrzewaniem przy pomocy oleju opałowego mogą zależeć od wielu czynników w tym wielkości czy konstrukcji budynku, stanu instalacji, a także temperatury otoczenia, dlatego też odpowiednie źródła paliwa tego rodzaju w postaci pewnych dystrybutorów dysponujących najwyższej jakości produktem, pozwalają zoptymalizować koszty i cieszyć się doskonałym ciepłem w dobrej cenie. Jednorazowo, w zależności od posiadanych zbiorników trzeba liczyć się z zakupem od 800-1500 litrów, dlatego wybór dystrybutora jest tutaj dosyć ważny. Wysokiej jakości olej opałowy barwiony jest na czerwono, co pozwala odróżnić go od oleju napędowego – ta drobna cecha pozwala na pierwszy rzut oka ocenić jakość produktu.
Zakup oleju warto również dopasować pod kątem posiadanych urządzeń – olej opałowy musi spełniać wymogi pieców najnowszych generacji, bądź starszych modeli, którymi dysponujemy w domu lub na zapleczu przemysłowym.