Zbiornik na paliwo – jak wybrać?
Duże gospodarstwa, w których każdego dnia zużywane są spore ilości paliwa, zainwestować mogą we własny zbiornik. To nie tylko wygoda, lecz również niemałe oszczędności. Decydując się na zakup hurtowy oleju napędowego, możliwe jest zaoszczędzenie kilku groszy na każdym litrze. Czym kierować się wybierając zbiornik na paliwo?
Własna mała stacja w gospodarstwie to wydatek około 6 – 18 tyś. złotych. To niemałe, lecz uwzględniając przyszłe oszczędności na hurtowym zakupie paliwa, warto wziąć pod uwagę taki zakup. Do zalet tego rozwiązania zaliczyć można również komfort tankowania oraz dostępność oleju napędowego, co docenia się zwłaszcza w porach intensywnych prac.
Rynkowa oferta zbiorników na paliwo jest bardzo rozbudowana. Spotkać można się z rozmaitymi modelami różniącymi się od siebie zarówno pojemnością, jak i ceną. Godne uwagi są także pojemniki wyposażone w możliwość przemieszczania.
Wybierając odpowiedni model zbiornika do gospodarstwa, w pierwszej kolejności należy kierować się pojemnością, która będzie odpowiadała miesięcznemu poborowi oleju. Druga ważna kwestia to wygoda użytkowania, która uzależniona jest od wyposażenia, między innymi tego, jaki dystrybutor posiada dany model i czy jest wyposażony w linię zalewową w skrzyni lub elektroniczny licznik.
Cena mini stacji uzależniona jest z kolei od wielkości, wydajności oraz wyposażenia. Droższe modele wyposażone są w szereg udogodnień takich, jak chociażby nadajnik przesyłający informację na temat poziomu paliwa do zainstalowanego w domu odbiornika.
Kolejna zaleta posiadania własnej mini stacji to czystość przechowywanego paliwa. Dotyczy to w szczególności nowych modeli maszyn, które są bardzo wrażliwe na pochodzące z paliwa zanieczyszczenia, co prowadzić może do kosztownych awarii.
W gospodarstwach zużywających mniejsze ilości oleju napędowego, dobrze sprawdzi się 1000 – 1500 litrowy zbiornik dwupłaszczowy wyposażony w pompę, wąż, pistolet oraz licznik. Koszt takiego produktu wynosi od 4 000 – 6 000 złotych.